طراحی و پیاده سازی خانه های هوشمند

مديريت هوشمند ساختمان و اتوماسيون منازل BMS & HA

در سال هاي اخير و با آزادسازي نرخ حامل هاي انرژي، ضرورت مديريت هوشمند انرژي در ساختمان ها اعم از مسکوني، اداري، تجاري و … بيش از پيش نمايان گرديد. شرکت توان آرامیس آذربایجان به سعي بر آن دارد تا محصولاتي با کيفيت دوچندان را به سازندگان و ساکنان ساختمان هاي هوشمند ارائه نمايد. شرکت توان آرامیس آذربایجان با بهره مندي از ارتباطات بازرگاني قوي با توليدکنندگان تراز اول جهان، با کيفيت ترين محصولات بين المللي در زمينه اتوماسيون صنعتي و هوشمندسازي ساختمان را با همکاري گروه مبنا به بازارهاي داخلي عرضه مي نمايد؛ از اين جمله مي توان موارد هاي ذيل را نام برد:
- محصولات شرکت TIS در زمینه مدیریت هوشمند ساختمان.
- محصولات شرکت GFR آلمان در زمينه مديريت هوشمند ساختمان.
- محصولات شرکت ABB آلمان در زمينه خانه هوشمند.
- محصولات شرکت eelectron ايتاليا در زمينه خانه هوشمند و سيستم هاي مديريت هوشمند هتل.
- محصولات شرکت Oventrop آلمان در زمينه شيرآلات کنترلي.
- محصولات شرکت DIEHL آلمان در زمينه تجهيزات آندازه گيري و تفکيک مصرف انرژي.
- محصولات شرکت Fike انگلستان در زمينه اعلام حريق
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
سيستم مديريت ساختمان (BMS ) يا سيستم اتوماسيون ساختمان (HA ) به سيستمي اطلاق مي شود که در يک ساختمان نصب شده و از طريق اجزاي خود کنترل قسمت هاي مختلف ساختمان و نمايش خروجي هاي مناسب را براي کاربر امکان پذير مي نمايد. قسمت هاي مختلف تحت کنترل معمولا شامل تاسيسات مکانيکي و سيستم تهويه مطبوع (HVAC) و تجهيزات روشنايي بوده که مي تواند به سيستم هاي ايمني، آتش نشاني، تنظيم دسترسي، تامين برق اضطراري و … نيز تسري يابد. به طور کلي هدف از استفاده از سيستم هاي BMS در يک ساختمان تطبيق شرايط کارکرد اجزاي مختلف با توجه به شرايط محيطي و نياز ساختمان در آن زمان است.
در سيستم مديريت ساختمان بسياري از اعمالي که ساکنان از روي عادت و بصورت غير ارادي انجام مي دهند توسط سيستم هاي هوشمند انجام مي گردد که باعث صرفه جويي در زمان و هزينه نيروي انساني شده و بعلاوه کاهش مصارف انرژي، کاهش هزينه هاي انرژي، کاهش خطاپذيري و افزايش اثربخشي سيستم را به دنبال دارد .با بکارگيري انواع حسگرها در داخل و خارج ساختمان و با بکارگيري يک سيستم واحد مي توان بصورت لحظه اي، کنترل تمامي شرايط آسايشي و امنيتي را در اختيار داشت و از آنها در جهت رسيدن به شرايط ايده آل استفاده کرد. براي اين منظور، نياز به تجهيزات سخت افزاري و نرم افزاري خاص مي باشد که با گرد آوري اطلاعات محيطي و انتقال داده ها به سيستم مرکزي، روند کنترل و مديريت ساختمان اجرا مي گردد . در ساختمان هاي هوشمند با استفاده از سيستم خودکار کنترل روشنايي ساختمان، کنترل سيستم سرمايش و گرمايش، کنترل دوربين هاي مدار بسته، کنترل در ها، کنترل وضعيت هاي اضطراري همچون آتش سوزي، زلزله و بسياري کنترل هاي هوشمند ديگر، مصرف انرژي به نحو چشمگيري کاهش مي يابد .
ساختمان هوشمند، ساختماني است که مجهز به يک زيرساختار ارتباطاتي قوي بود که مي تواند به صورت مستمر نسبت به وضعيت هاي متغير محيط عکس العمل نشان داده و خود را با آنها وفق دهد. سيستم هاي مديريت خانگي در قالب يک پکيج کنترلي و با هدف کنترل اجزاي مختلف يک واحد مسکوني عرضه شده و تحت پروتکل هاي مختلف نظير KNX, LON, BACnet, Modbus, CAN-bus, M-Bus و نيز به صورت بي سيم (wireless) تحت پروتکل استاندارد Z-Wave نيز قابل اجرا مي باشد. اين سيستم با هدف کاهش مصرف انرژي، ارتقاي کيفيت شرايط آسايشي، افزايش سطح امنيت، ايمني و اعمال مديريت بر تمامي اجزاي داخل ساختمان در يک واحد مسکوني اجرا مي شود. کنترل اجزاي مختلف ساختمان براي کاربر از طريق پنل هاي اتاقي بصورت محلي، از طريق پنل مرکزي و با استفاده از ريموت و از راه دور نيز ميسر بوده و بعلاوه کاربر مي تواند از طريق iPad و يا موبايل نيز کنترل واحد خود را در دست گيرد.

از جمله خدمات ارائه شده در بخش BMS و مديريت هوشمند عبارتند از :

* نقشه کشي و مشاوره رايگان

*ارائه دهنده خدمات هوشمند سازي ساختمان در انواع ساختمان هاي اداري ، تجاري ، مراکز آموزشي و ...

* طراحي ، اجرا و پياده سازي تمامي سيستم هاي هوشمند ساختمانBMS

* ارائه راهکار هايي در جهت کاهش هزينه هاي مصرف انرژي و خدمات در سازمان ها ، مراکز تجاري و ...

* پياده سازي سريع پروژه از طرف تيم فني شرکت در سراسر کشور

* پشتيباني و مشاوره در امور هوشمند سازي

* ارائه دهنده برترين هاي هوشمند سازي از کشورهايي نظير آلمان ، ايتاليا ، انگلستان و...

* طراحي مناسب سيستم هاي هوشمند ساختمان با توجه به محيط ساختمان و نياز افراد

* همکاري براي فروش يا نصب تجهيزات هوشمند ساختمان

آدرس شرکت

آدرس : تبریز، خیابان طالقانی، روبروی مصلی، جنب کتاب فروشی ارک، ساختمان نورافزا، طبقه 1، واحد 1 تلفن : 35533715 - 041 فکس : 35564839 - 041

توان آرامیس آذربایجان

خبرنامه توان آرامیس آذربایجان

با وارد کردن پست الکترونیک خود از آخرین اطلاعیه های توان آرامیس آذربایجان مطلع گردید .

جستجو